Віртуальний методичний кабінет
Новий закон «Про освіту»: ключові новели PDF Друк e-mail
Середа, 08 листопада 2017, 12:03

28 вересня 2017 року набрав чинності новий Закон України «Про освіту», що регулює суспільні відносини в процесі реалізації конституційного права людини на освіту, права та обов’язки фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти, а також вносить суттєві зміни до цілої низки законів, у тому числі до Законів України «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про вищу освіту».

Враховуючи те, що закон є базовим для усіх інших спеціальних законів у сфері освіти і водночас передбачає суттєве реформування системи освіти, містить багато відсильних норм і прикінцевих та перехідних положень, а деякі норми потребують негайного практичного застосування, Міністерство освіти і науки України надалороз’яснення і рекомендації стосовно механізму реалізації окремих положень Закону. Презентація (у кінці Закону).

1. Термінологічні зміни

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «до приведення законодавства і установчих документів закладів освіти у відповідність із цим Законом терміни "навчальний заклад" і заклад освіти" є ідентичними, а всі суб’єкти владних повноважень і навчальні заклади керуються всіма положеннями цього Закону, що стосуються закладів освіти, а також положеннями законодавства, що стосуються навчальних закладів у частині, що не суперечить цьому Закону».

Крім того, у Законі України «Про загальну середню освіту» термін «загальноосвітній навчальний заклад» замінено терміном «заклад загальної середньої освіти», а термін «навчально-виховний процес» - терміном «освітній процес». Аналогічні зміни внесені і до Закону «Про позашкільну освіту». У Законі України «Про дошкільну освіту» відбулися такі термінологічні зміни: «дошкільний навчальний заклад» замінено на «заклад дошкільної освіти», «навчально-виховний процес» .- на «освітній процес», «директор (завідуючий)» - на «директор», «діти, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, тривалого лікування та реабілітації» на «діти з особливими освітніми потребами», «відповідна вища педагогічна освіта» - на «вища педагогічна“ освіта за відповідною спеціальністю», «засновник (власник)» - на «засновник (засновники)», «надання освітніх послуг» - на «провадження освітньої діяльності». У Законі України «Про вищу освіту» термін «вищий навчальний заклад» замінено терміном «заклад вищої освіти».

Таким чином, варто звертати увагу на необхідність використання в усіх офіційних документах (наказах, положеннях, статутах, листах тощо) нової термінології відповідно до Законів України. Надалі в усіх нових актах Уряду та наказах Міністерства буде використовуватися нова термінологія.

Разом з тим, до приведення актів законодавства і установчих документів закладів освіти у відповідність із зазначеними Законами тимчасова термінологічна розбіжність не має створювати перешкод для реалізації відповідних положень законодавства, прав осіб на освіту чи діяльності закладів освіти.

Останнє оновлення на Четвер, 09 листопада 2017, 15:00

Навчальні програми на 2017-2018 навчальний рік PDF Друк e-mail
Вівторок, 12 вересня 2017, 11:46

2017-18 навчальний рік

Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в загальноосвітніх навчальних закладах для навчання дітей з особливими освітніми потребами (за нозологіями) у 2016/2017 навчальному році. Затримка психічного розвитку - переглянути. Для розумово відсталих дітей - переглянути

Останнє оновлення на Вівторок, 12 вересня 2017, 11:50

Презентація педагогічного досвіду Денисенко PDF Друк e-mail
Написав Alyona
Середа, 10 травня 2017, 09:47

Презентація педагогічного досвіду вчителя української мови і літератури
                         Денисенко Інни Володимирівни

Denisenko

Тема досвіду

“Використання опорних малюнків, як засобу наочності, на уроках читання для учнів з особливими освітніми потребами”

Зміст презентації можете продивитись за посиланням Презентація

Останнє оновлення на Середа, 10 травня 2017, 10:22

Учитель року PDF Друк e-mail
П'ятниця, 05 травня 2017, 14:44

У 2016-2017 навчальному році шість педагогів нашого закладу приймали участь у конкурсі "Учитель року спеціальних закладів освіти". Всі вони отримали сертифікати учасників конкурсу, а вчитель початкових класів Гонтарь Ірина Дмитрівна вийшла у фінал конкурсу. Роботу Гонтарь І.Д. визнано однією з кращих та відзначено Сертифікатом та Грамотою Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.

Останнє оновлення на П'ятниця, 05 травня 2017, 15:10

Положення про методичний кабінет PDF Друк e-mail