Reunite Ukraine
Reunite Ukraine QR Code

Опитування

Що ви найбільше хотіли би бачити на шкільному сайті?
 

АвторизаціяКалендар

< березня 2020 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Переклад сайту / Website translation

EnglishPolish

Хто на сайті

На даний момент 1853 гостей на сайті
Правове виховання учнів PDF Друк e-mail
Написав Maxim   
Субота, 21 березня 2020, 14:44

У нашій школі приділяється велика увага вихованню учнів. Педагогами закладу було розроблено буклети і пам’ятки для вихованців.

БУКЛЕТ «Бережи себе від біди»

Безымянный1111

 

Шановні діти!

Сучасна людина живе у складному світі, який постійно змінюється та потребує від нього великих знань, вмінь та досвіду. Кожної хвилини у країні, місті, районі стаються неприємні, часто трагічні події, які забирають здоров'я та життя людей. Дуже часто страждають більш непідготовлені до життя, довірливі, наївні, недосвідчені або дуже самовпевнені діти.

Використовуючи відсутність у них досвіду, злочинці скоюють шахрайства, квартирні крадіжки, зґвалтування та інші злочини проти особи.

Додержання нижче зазначених порад та рекомендацій надасть Вам можливість уберегтися від біди.

-Якщо ти опинився вдома без батьків, нікому чужому або малознайомому не відчиняй двері.

-На питання чужих людей, чи є тато, мама, краще відповісти, що батьки зараз відпочивають вдома.

-На телефонні дзвінки із запитаннями, чи є, та коли повернуться батьки з роботи, потрібно відповідати, що вони зайняті, та запитати, кому та куди їм потрібно зателефонувати.

-Не запрошуй додому малознайомих хлопчиків та дівчаток ні під яким приводом.

-Не вихваляйся перед оточуючими про те, які є у вашій квартирі дорогі речі.

-Дуже правильно роблять хлопчики та дівчатка, які знайомлять батьків зі своїми друзями та товаришами.

-Не лякайся, якщо, знаходячись вдома, почуєш, що хтось намагається відчинити вхідні двері, а голосно спитай „Хто там?". Якщо двері продовжують відчиняти чужі люди - буде правильним зателефонувати „102" та викликати поліцію, точно вказавши адресу, після чого з балкону або з вікна покликати сусідів або оточуючих на допомогу.

-Виходячи з дому, не забувай зачиняти балкон та вікна, особливо, якщо мешкаєш на нижніх поверхах.

-Не залишай в дверях записок - це привертає увагу сторонніх.

-Будь уважним з ключами від квартири, не губи, не залишай під половичком, у поштовому ящику та у інших місцях.

- У разі, якщо ти загубив ключі або не пам'ятаєш, де залишив ключі, важливо одразу повідом йти батьків та замінити замки в дверях.

- На вулиці будь уважним та обережним. Переходь проїзну частину тільки на зелений сигнал світлофора або на визначеному пішохідному переході. Пам'ятай, що автомобіль по вулицях міста рухається зі швидкістю 60 км/год, тому водій не завжди може попередити нещастя, якщо ти порушив правила дорожнього руху.

- Не стій поряд з автомобілем, що зупинився - це небезпечно.

- Не сідай до незнайомих в автомобіль покататися, навіть якщо дуже хочеться або ти запізнюєшся.

- Якщо незнайомі запросили послухати музику, подивитися відеофільми, погратися із собакою (може бути й інший привід), не поспішай погоджуватися, перед тим обов'язково порадься з батьками або вчителями.

 

       - Не можна заходити до ліфту наодинці з незнайомою особою.

 

       - Не треба на вулиці розмовляти з п'яними, навіть знайомими людьми, оскільки нетверезий чоловік дуже змінюється, його вчинки можуть бути непередбачуваними й жорстокими .

 

       - Необхідно знати, що все нове, незнайоме приховує в собі небезпеку. Незнайомі предмети - пакети, банки, пляшки ні в якому разі не можна підбирати.

 

         - Не можна їх відкривати, нюхати, збирати, кидати в полум'я. В них можуть бути отруйні речовини (рідина, порошок або газ), які

 

можуть потягти тяжкі отруєння, вибухи.

 

       - Не бери сірники, не розводь багаття, не вмикай незнайомі електроприлади, не роби самостійно всілякі досліди при відсутності

 

батьків.

 

-          Якщо в дворі або біля школи хлопчики вимагають гроші, намагайся запевнити їх, що грошей в тебе немає, та повідом про цей випадок батьків та працівників поліції.

 

-          Не бери із собою великої суми грошей, однак, якщо раптово такі гроші опинилися в кишені, нікому не розповідай про це.

 

-          Якщо відчуваєш, що тебе переслідують, зайди до найближчого магазину, іншої установи або попроси дорослого перехожого довести тебе одому. Звертайся до поліції, де завжди знайдеш добру пораду та допомогу.

 

ПАМ'ЯТКА

 

«Відповідальність неповнолітніх

 

згідно з Кримінальним та Адміністративним

 

кодексами України»

Безымянный1111

Шановні учні!

Знання Кримінального кодексу України завжди знадобляться Вам у житті, бо інколи людина може скоїти дії, які є порушенням закону, не уявляючи, яка відповідальність за це передбачена, або думаючи, що все минеться. В якій би ситуації Ви не опинились, пам’ятайте три правила:

1.  Бережи своє життя!

2.    Бережи своє здоров'я!

3.    Не вступай у конфлікт із Законом!

Пропонуємо Вам уважно прочитати основні витяги з Кримінального кодексу України, що стосуються відповідальності неповнолітніх і будемо впевнені, що вони ніколи не будуть застосовані саме до Вас.

Стаття 11. Поняття злочину

1. Злочином є передбачене КК України суспільне небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину.

2. Не є злочином дія або бездіяльність, яка хоча формально і містить ознаки будь-якого діяння,   передбаченого КК України, але через малозначність не становить суспільної небезпеки, тобто не заподіяла   і не могла заподіяти істотної шкоди фізичній чи юридичній особі, суспільству або державі.

Стаття 12. Класифікація злочинів

1.    Залежно   від  ступеня  тяжкостіÂ  злочини   поділяються    на злочини невеликої тяжкості, середньої тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі.

2.   Злочином невеликої тяжкості є злочин, за який передбачене покарання  у  виді позбавлення волі на строк не більше двох років, або інше, більш м'яке покарання.

3.   Злочином середньої тяжкості є злочин,   за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше п'яти років.

4.    Тяжким злочином є злочин,  за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше десяти років.

 

5.  Особливо тяжким злочином є злочин, за який  передбачене покарання  у виді позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.

Стаття 22. Вік, з якого може наставати кримінальна   відповідальність

1.    Кримінальній   відповідальностіÂ Â  підлягають особи,   яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років.

 

2.  Особи, що вчинили злочини у  віціÂ  від чотирнадцяти до шістнадцяти років, підлягають кримінальній відповідальності лише за умисне вбивство (статті 115 - 117),  посягання на життя  державного чи громадського діяча, працівника правоохоронного  органу, члена громадського формування з охорони громадського   порядку  і державного кордону або військовослужбовця, судді, народного засідателя чи присяжного у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із здійсненням правосуддя, захисника чи представника особи у зв'язку з діяльністю, пов'язаною з наданням правовоїÂ Â  допомоги, представника іноземної держави (статті 112, 348, 379, 400, 443), умисне тяжке тілесне ушкодження (стаття 121, частина третя статей 345, 346, 350, 377, 398), умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження (стаття 122,  частина друга статей 345,  346, 350, 377, 398), диверсію (стаття 113), бандитизм (стаття 257), терористичний акт (стаття 258), захоплення заручників    (статтіÂ  147 і 349), зґвалтування (стаття 152), насильницьке задоволення  статевої пристрасті неприродним способом (стаття 153), крадіжку (стаття 185, частина перша статей 262, 308), грабіж (статті 186, 262, 308), розбій (стаття 187,   частина третя статей 262, 308), вимагання (статті 189, 262, 308), умисне знищення або пошкодження майна (частина друга статей 194, 347, 352, 378, частини друга та третя статті  399), пошкодження шляхів сполучення  і транспортних засобів (стаття 277),  угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського    чи річкового судна (стаття 278), незаконне заволодіння   транспортним засобом (частини друга, третя статті 289), хуліганство (стаття 296).

Стаття 98. Види покарань

1. До неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні злочину, судом можуть бути застосовані такі основні види покарань:

1)   штраф;

2) громадські роботи;

3) виправні роботи;

4) арешт;

5) позбавлення волі на певний строк.

 

2. До неповнолітніх можуть бути застосовані додаткові покарання у виді штрафу та  позбавлення   права обіймати  певніÂ Â  посади або займатися  певною діяльністю.

Стаття 115. Умисне вбивство

1. Вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, - карається позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років.

2. Умисне вбивство:

1)   двох або більше осіб;

2) малолітньої дитини або жінки, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності;

3) заручника;

4) вчинене з особливою жорстокістю;

5) вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб;

6) з корисливих мотивів;

7) з хуліганських мотивів;

8) особи чи її близького родича у зв'язку з виконанням цією особою службового або громадського обов'язку;

9) з метою  приховати інший злочин або полегшити його вчинення;

10)поєднане  із  зґвалтуванням або насильницьким     задоволенням  статевої пристрасті неприродним способом;

11)  вчинене на замовлення;

12)  вчинене за попередньою змовою групою осіб;

 

13)  вчинене особою, яка раніше вчинила умисне вбивство, за винятком вбивства, передбаченого статтями 116-118 КК України, - карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна у випадку, передбаченому пунктом 6 частини другої цієї статті.

Стаття 152. Зґвалтування

1. Зґвалтування, тобто статеві зносини із   застосуванням фізичного    насильства, погрози   його  застосування   або   з використанням безпорадного стану потерплої особи, - карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

2. Зґвалтування, вчинене  повторно або особою, яка раніше вчинила будь-який із злочинів, передбачених статтями 153-155 КК України, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

3. Зґвалтування,   вчинене групою осіб, або зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього - карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.

 

4. Зґвалтування,  що спричинило особливо тяжкіÂ  наслідки,  а також зґвалтування малолітньої чи малолітнього - карається позбавленням   волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років.

Стаття 185. Крадіжка

1. Таємне викрадення чужого майна (крадіжка) - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

2.    Крадіжка, вчинена повторно або за попередньою з мовою гру пою осіб, - карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.        

3.    Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому, - карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

4. Крадіжка, вчинена у великих розмірах, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

 

5. Крадіжка, вчинена   в   особливо великих розмірах або організованою групою, карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Стаття 186. Грабіж

1.   Відкрите викрадення чужого майна (грабіж) - карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

2. Грабіж,   поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з  погрозою застосування такого насильства, або вчинений повторно, або за попередньою змовою групою осіб, - карається позбавленням волі на строк від чотирьох до шести років.

3. Грабіж, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення   чи сховище або що завдав значної шкоди потерпілому, - карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

4. Грабіж, вчинений у великих розмірах, - карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

5. Грабіж, вчинений в особливо великих розмірах або організованою групою,- карається позбавленням волі на строк від восьми до   тринадцяти років із конфіскацією майна.

Стаття 190. Шахрайство

1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправним й роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Шахрайство, вчинене повторно,  або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, - карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

3. Шахрайство, вчинене   у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

 

4. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

А тепер декілька слів про адміністративну відповідальність

Стаття 9. Поняття адміністративного правопорушення

Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені КУпАП, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Стаття 12. Вік, після досягнення якого настає адміністративна відповідальність.

 Адміністративній відповідальності підлягають особи,  які досягли на момент вчинення адміністративного  правопорушення шістнадцятирічного віку.

Стаття 13. Відповідальність неповнолітніх

До осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 КУпАП.

 

У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 121-127, частинами першою і другою статті 130, частиною другою статті 156, статтями 173, 174, 185, 190-195 КУпАП, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб        (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1, КУпАП.

Картинки по запросу
Останнє оновлення на Середа, 08 квітня 2020, 09:00
 
Copyright © 2012 by Jester.