Головне меню

Опитування

Що ви найбільше хотіли би бачити на шкільному сайті?
 

АвторизаціяПереклад сайту

Русский языкEnglish

Хто на сайті

На даний момент 22 гостей на сайті

Інформація

Інформатика 8-А
Інформатика 8-А клас PDF Друк e-mail
Написав Maxim   
Вівторок, 03 листопада 2020, 19:54

Тема: Пам'ять комп’ютера. Зовнішні та внутрішні запам’ятовуючі пристрої.

Мета:

Вивчення нового матеріалу

Синонімами до слова архітектура є будівля, задум, затія. В нашому випадку це будівля, те як побудований наш комп’ютер.

. Головною платою є материнська (назва схожа до слова матір, яка за кожним наглядає). Материнська або головна плата (англ. motherboard або main- board) — основна складова сучасних персональних комп’ютерів, яка забезпечує передачу даних між пристроями комп’ютера.

Пристрої та плати підключаються до материнської плати за допомого слотів (щілин або пазів) та сокетів (заглиблень, гнізд).

. Процесор комп’ютера CPU є його основною складовою. Він містить пристрій керування, який забезпечує виконання команд комп’ютерної програми, та арифметично-логічний пристрій, який і здійснює операції над даними

Основними властивостями є швидкість опрацювання даних, тактова частота (вимірюється в гігагерцах. Це кількість тактів в одну секунду, тобто кількість операцій, які здатен виконати процесор за секунду), кількість ядер (під процесорів), розрядності (також вказує на швидкодію) та обсягу кеш-пам’яті.

Кеш-пам’ять – це проміжна пам’ять (проміжний буфер обміну в якому зберігається інформація, яка найбільш вірогідніше може знадобитись в той чи інший момент). По даній схемі ви можете бачити, що ядро центрального процесора підключається до шини через кеш пам’ять.

Пам’ять комп’ютера поділяється на 2 види: внутрішня (постійна, оперативна, кеш) та зовнішня (магнітні диски, оптичні диски, флеш носії та інші).

До постійної пам’ять належить жорсткий диск (міжнародне позначення HDD). Основні складові жорсткого диска це електромагнітна головка (яка зчитує та записує інформацію) та саме місце збереження даних – дисків.

Щоб дізнатись властивості одного з розділів постійної пам’яті на комп’ютері потрібно вибрати розділ, натиснути ПКМ, та вибрати вкладання властивості.

Оперативна пам'ять (ОЗП або RAM) — пам'ять ЕОМ, призначена для зберігання коду та даних програм під час їх виконання.

Дізнатись характеристики оперативної пам’яті можна за допомогою натиснення по вільній робочій область в «Мій комп’ютер» ПКМ та обравши пункт «Свойства».

Перейдемо до зовнішніх носіїв. Найстаріший та неактуальний пристрій – магнітний диск. Його розмір складає всього 2880 КБ, тобто 2,8 МБ. Думаю всім зрозуміло чому він став не актуальним.

Оптичні диски також помалу виходять з використання користувачів. Основні категорії дисків:

  • CD-R – розмір 700 МБ (можна записати лише 1 раз)
  • CD-RW – розмір 700 МБ (можна записати до 1000 разів)
  • DVD-R – розмір 4,7 ГБ (можна записати лише 1 раз)
  • CD-RW – розмір 4,7 ГБ (можна записати до 1000 разів)

Найбільш стрімкого розвитку зараз зазнають флеш носії. Це зручні, маленькі та дуже вмістимі пристрої. Стандартом на даний момент це флешка розміром 32 ГБ у пересічного громадянина. Найбільша ж поки 1 ТБ.

Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

  • Практичне завдання 1

Визначте на ПК властивості об’єму жорсткого диска та тактову частоту процесора

  • Практичне завдання 2

Створіть текстовимй документ з рекомендаціями щодо придбання пристроїв введення та виведення даних. У документі передбачте назву пристрою, 2-3 приклади моделей і їх зображення, ціну та посилання на інтернет-магазини для можливого придбання. Потрібні відомості знайдіть в інтернеті

Останнє оновлення на Четвер, 05 листопада 2020, 20:07
 


Copyright © 2012 by Jester.