Головне меню

Опитування

Що ви найбільше хотіли би бачити на шкільному сайті?
 

АвторизаціяКалендар

< січня 2022 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Переклад сайту / Website translation

EnglishPolish

Хто на сайті

На даний момент 242 гостей на сайті
Штукатурно-малярна справа PDF Друк e-mail
Написав Alyona   

ШТУКАТУРНО-МАЛЯРНА СПРАВА

Освіта в сучасних соціально-економічних умовах здійснює творчий пошук нових концептуальних підходів до оновлення змісту навчання, інноваційних моделей освітньо-виховної діяльності.

Як зробити так, щоб діти з більшим задоволенням і цікавістю йшли на уроки? Що зробити, щоб вивчення предметів загальноосвітнього і професійного циклу стало жвавішим, ненав’язливим, невимушеним?

Для досягнення цієї мети вчитель у будь-якому освітньому закладі має прагнути до професійного та особистісного зростання.

Головне завдання педагога - допомогти вихованцям подолати відчуження від навчання, зробити його не тільки ефективнішим, а й таким, щоб діти отримували задоволення від своєї праці, щоб учні йшли на уроки з бажанням пізнавати щось нове, відкриті для спілкування й самовдосконалення.

DSC08223

ТРЕТЬЯКОВ ОЛЕГ В’ЯЧЕСЛАВОВИЧ

 вчитель трудового навчання

Ким бути? Це питання рано чи пізно ставить перед собою кожна людина. Дехто розв’язує його дуже просто: наслідує приклад батьків, старшого брата, сестри, улюбленого героя популярної книги, кінофільму. А іншим нелегко обрати собі справу до душі.Багато людей обирають професію раз і назавжди і лишаються задоволеними своїм вибором. Якщо Ви невдало обрали професію, то збитки від цього будуть не лише Вам, а й суспільству. Є робота, можливо нелегка, але для суспільства дуже потрібна – професія будівельника. Професія муляра та штукатура цінується й шанується в усіх країнах світу, бо її представники створюють найнеобхідніше для людини – нові житлові масиви, промислові комплекси, багато інших будівель, реставрують, ремонтують старі будинки. Будівельників різних професій потрібно дедалі більше. Тим, хто захоче стати муляром чи штукатуром, свої сили, знання, ентузіазм можна прикласти на уроках трудового навчання в комунальному закладі «Гуляйпільська спеціальна загальноосвітня школа - інтернат» Запорізької обласної ради. У будь-якому місті чи селі, в будь-якій країні можна побачити наслідки праці людей однієї з найнеобхідніших на Землі професій. Розкопується древнє місто - перед очима виникають руїни старих споруд, які створили будівничі руки. Невблаганний час поглинув велику частину витворів далеких предків. Навіть залізо зотліває, а кам’яні башти, мури, собори, якщо їх не зруйнували землетруси чи самі люди, – стоять віки, навіть тисячоліття. Як багато можуть нам розповісти старі стіни? Не треба навіть бути археологом чи архітектором, щоб збагнути велич духу і силу майстерності умільців, котрі лишили після себе зримий слід на Землі. З глибини віків вони подають нам свій голос: «Нас немає, але зроблене нами живе, захоплюючи вас красою ліній і форм, їх доцільністю і неповторністю».

МУЛЯР

Професія муляра виникла у сивій давнині разом з народженням древніх цивілізацій. Назва її походить від слова «мурувати». 

 

Вона не престижна 

Та все ж вона вічна

Не легка, не модна

Зате - романтична

Професія – муляра

мені стала рідна.

Вона найдревніша

І завжди потрібна ...

 

Люди вміли обпалювати цеглу, підганяти камені, знали вапняні та інші в’яжучі матеріали. А деякі споруди зведені ними, вистояли і до нашого часу. Люди вміли зводити багатоповерхові будинки, храми, іригаційні системи. Старі майстри знали, та й сучасні будівельники знають чимало композиційних «хитрощів»: малий будинок може здаватися великим і навпаки. Те ж саме стосується і їх окремих деталей – вікон, дверей, колон, карнизів. Ці секрети були відомі і виконавцям основних будівельних робіт-мулярам. Навіть те, як поставити цеглу горизонтально чи вертикально – має значення. Досвідчений і спостережливий будівельник може за кольором та поверхневою структурою цегли, каменю і в’яжучих матеріалів визначити їх склад, міцність, вік.

DSC 5023


Ремонтні роботи

Побоювання, що згодом древня професія стане непотрібною, марні. Зізнайтеся щиросердно, якому будинку ви б хотіли отримати нову квартиру: в цегляному, чи панельному – із заліза, скла, пластмаси і бетону? Упевнені, що ви надали б перевагу цегляному.

SAM 4445

Виконання цегляної кладки

Отже, юний друже, якщо ти хочеш обрати професію будівельника, пам’ятай, що вона сьогодні і ще багато років буде однією з найнеобхідніших. Від людей цієї професії залежить дуже багато, адже без них не було б ні заводів, ні шкіл, ні палаців, ні житлових будинків. Щаслива та людина, котра ще в дитинстві чи ранній юності обирає свій шлях, професію, що стає улюбленою на все життя. Таким людям не доводиться витрачати час на марні пошуки. Тільки на перший погляд здається, що професія муляра мало змінилась з тих часів, як люди навчились мурувати стіни з каменю і випаленої цегли. Суть технології ніби й та сама: окремі камені, цеглини з’єднуються за допомогою розчину, кладуться в певному порядку. Деякі моменти мало змінилися. Муляр, це дуже потрібна для нашого суспільства професія. Вона ще довго лишатиметься на будовах однією з головних, але характер роботи дещо змінюється. Використовуються сучасні новітні камені, сухі розчинові суміші, новітні технології кладки, механізми. Робота муляра може поєднуватися із суміжними професіями. 

 

ШТУКАТУР

Професія штукатура, як і майже всі будівельні професії, є досить давньою. Серед оздоблювальних робіт штукатурні, на будівництві, займають чи не найважливіше місце. За даними археологічних досліджень ще 5 тисяч років тому в будівництві широко використовувалась гіпсова штукатурка, що в перекладі з італійської мови означає "оздоблення, спорядження". Свою назву професія штукатура отримала від основного матеріалу, з яким доводиться мати справу будівельнику. 

DSC07112 DSC07110


DSC07115 DSC07123

 Практичні заняття зі штукатурної справи

 

Штукатурка - це оздоблювальний шар, що наноситься на поверхню різних конструктивних елементів будівлі (стін, перегородок, перекриттів, колон) з метою вирівняти ці поверхні, покращити їх санітарні та теплотехнічні характеристики, надати їм певної форми та фактури. Штукатурні роботи сприяють досягненню довговічності споруд, архітектурно-декоративної привабливості.


Грунтуют, штукатурят, красят
Наводят в доме красоту,
И пусть от робы краской пахнет
И штукатуркой за версту,

 Зато не пахнет тут ни ленью,

Не пахнет скукой и тоской,

Работой слаженной и дружной

И дружбой пахнет тут простой!


 СУЧАСНІ ВИДИ  ОЗДОБЛЮВАЛЬНИХ  РОБІТ

У будівництві давно відомі методи і способи, як позбутися від вад стельової поверхні. Способів насправді багато, але ось один з них є найефективнішим – це закрити стелю ще однією стелею, виготовленою з міцних і абсолютно рівних матеріалів, які володіють чудовими якостями.

PICT1491

Монтаж каркасу підвісної стелі

Підвісна стеля істотно спрощує ремонтні роботи. На металевий каркас кріпляться готові елементи, у залежності від властивостей яких досягається різний ефект: підвищена шумоізоляція, поліпшена освітленість і т.д.

PICT1495

Обшивка каркасу підвісної стелі

Така технологія дозволяє побудувати зовсім нову конструкцію, що маскує всі нерівності і недоліки. Відзначимо також, що саме цей тип стелі відкриває практично необмежені можливості для втілення дизайнерської думки: каркас може стати основою для самих вигадливих композицій.

PICT1534

Кахельна кладка стін та підлоги

PICT1515

Обшивання стелі пластиком та монтаж освітлення

Історія більшості слов'янських народів пов'язана з лазнею самим тісним чином: саме там протягом багатьох століть з'являлися на світ немовлята. У багатьох країнах саме сауну використовують для профілактики й лікування ряду дитячих захворювань, насамперед органів дихання, а також при ревматичних і шкірних захворюваннях. Особливо доброчинний вплив і цьому змісті виявляє ароматерапія. Це не тільки своєрідна панацея від хронічних застуд, але й ефективний покращувач настрою. Дитині, також як і дорослому, дуже подобається витягатися на теплій лаві й з насолодою вдихати цілюще повітря, просочений сосною, лавандою, кипарисом, ялівцем або абрикосом... 

DSC07582

Монтаж дерев’яної конструкції сауни

DSC07583

За даними досліджень, діти, що регулярно відвідують сауну, хворіють на 81% рідше, чим їх однолітки, не привчені до парної та й психіка їх більш стійка. У підлітковому віці вони менш піддані депресії, неврозам, вегетосудинним розладам. Медики й психологи зв'язують це з релаксаційним, тобто заспокійливим впливом сауни, що допомагає позбутися напруги й агресії.

КАБІНЕТ ШТУКАТУРНО - МАЛЯРНОЇ СПРАВИ

DSC08689

Інструменти. Матеріали. Фурнітура

DSC08685

Література та дидактичні матеріали

DSC08699

Зразки різних видів матеріалів (кріплення, пластик, малки)

DSC08703

Макет оздоблення стіни та стелі пластиком та євродошкою

 DSC08699

Матеріали та інструменти ля цегляної кладки

ТИЖДЕНЬ ПРАЦІ

 

Щороку в школі проходить Тиждень праці, який передбачає проведення:

- урочистої лінійка відкриття Тижня праці;

- конкурсу малюнку «Світ професій»;

- конкурсу ребусів, кросвордів та загадок «Ерудит»;

- конкурсно-розважальної програми «Умілі руки»;

- демонстрацію дитячих виробів «Юні Майстри»;

- декламацію віршів або пісень на професійну тематику;

- підведення підсумків Тижня праці.

 P5130756

З’єднання металевих конструкцій

DSC05272

Складання мозаїки

DSC08213

Сучасній світ стрімко змінюється. Ці зміни торкаються і освіти, вимагаючи від неї мобільності та вміння відповідати вимогам суспільства. Як наслідок, виникає необхідність перегляду традиційних орієнтирів та мети освіти. Основним із завдань має стати створення таких умов для розвитку учня, які дозволять йому в майбутньому жити та ефективно взаємодіяти з суспільстві.

 
Copyright © 2012 by Jester.