< листопада 2017 >

День української писемності та мови PDF Друк e-mail
Написав Maxim
П'ятниця, 10 листопада 2017, 09:54

Сьогодні, 9 листопада, українці відзначають День української писемності та мови. Цього дня також церква вшановує пам'ять преподобного Нестора-літописця. Святого називають першим істориком Київської Русі й вважають, що саме з нього починається писемна українська мова. Саме в цей день, з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури, проводився ХVII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Педагоги та учні нашої школи не були до цього байдужими, і брали активну участь у написанні диктанту "Наші пісні".
У школі була виставка цікавих матеріалів, щодо цього свята. Діти на уроках української мови писали диктанти по техніці безпеки. Так, Пальчевська Валерія (8-А кл.), Рибка Єлизавета (8-А кл.), Омеляненко Микола (9- Б), Роман Максим (10 кл.), Цуркан Костянтин ( 10 кл.), отримали гарний результат з диктанту.  Гурток "Черемшина" знову покликав дітей до себе на гостину. За чашкою чаю, вони розповідали про найцікавіші факти про рідну мову, прислів'я та приказки, вірші та крилаті вислови про рідну мову. На гостину завітали гості - Галя та безграмотний Стецько, який хотів тільки їсти, а не вчитися. Саме такі вчинки Стецька, ще раз нагадали дітям, що грамоті треба вчитися все життя.
Тому, цей день в історії людства, надовго запам'ятається як дорослим так і дітям. А ми, українці, будемо вболівати за рідне слово, вірити в його чарівну силу, адже воно того варте, бо це мова нашої країни.

3r4Ec-wcdeM

d1NGgn9Beo0