Святкування "Вечері" PDF Друк e-mail
Четвер, 09 січня 2014, 14:35

Майже в кожній домівці цього дня готують кутю. Кутя-вважалась основною обрядовою їжей. І наша молода господиня теж готувала смачненьку кутю: поклала в миску рису кулачок, меду, горіхи і мачок, узваром все це залила і до столу подала.

DSCN2478

DSCN2504\

Надворі смеркається. На небі з'явилась перша вечірня зоря. Діти збираються за святковим столом. Час спробувати і нам кутю: перша ложка-на приплід; друга ложка-на врожай; третя ложка-на кількість літ.

DSCN2492

Цього вечора існувала традиція носити вечерю близьким родичам. На нашом святі теж були вечірники:

Ми вечерю принесли

Тож скуштуйте нашої куті,

І нам грошей не шкодуйте

І цукерок не жалкуйте

Нам в дорогу треба йти

Щоб колядки в світ нести.

DSCN2510

Дуже цікаво пройшло православне свято Святвечір. Дітям особливо запм'яталось: сценка господині з господарем, оформлення святкового столу за народними звичаями і традиціями. Діти залишилися всі задоваолені.

Останнє оновлення на Четвер, 09 січня 2014, 14:52